Çerkezköy Forklift Kiralama

Çerkezköy Kiralık Forklift Fiyatları +90 532 387 91 05

Forklift Kiralama fiyatları değişken olup bunu belirleyen başlıca ana unsurlar bulunmaktadır. Bunların en önemlileri;

  • Forkliftin özellikleri ve kapasitesi
  • Yapılacak kiralama süresi
  • Forkliftin kullanılacağı işletmenin koşullarıdır.

FORKLİFTİN ÖZELLİKLERİ VE KAPASİTESİNE GÖRE DEĞİŞEN FİYATLAR  

Forklift satın alma fiyatları Akülü ve Dizel ürün olmasına göre, kaldırabileceği tonaj ve yükseklik kapasitesine göre değişmektedir. Dolayısıyla kiralama yapacak firmanın satın alma maliyetleri doğrultusunda forkliftin kiralama maliyetleri değişiklik göstermektedir. Bu hesaplama özellikle kurumsal Forklift kiralama yani uzun dönem Forklift kiralama sözleşmeleri için geçerlidir. Örnek verecek olursak 3 Ton taşıma kapasiteli forkliftin kiralama maliyeti ile 5 ton taşıma kapasiteli forkliftin kiralama maliyeti aynı değildir. Aynı şekilde aynı tonaj kapasitesine sahip olmasına rağmen akülü ve dizel forkliftin de satın alma maliyetleri farklı olduğu için kiralama rakamları da farklı olabilmektedir. Satın alma maliyetini etkileyecek tüm ilave unsur ekipmanlar aynı şekilde kiralama ücretide arttırmaktadır.

YAPILACAK KİRALAMA SÜRESİNE GÖRE DEĞİŞEN FİYATLAR

Kiralama süreleri uzun dönem 12- 24 -36 ay aralıklarında, Kısa dönem yani 1-6 ay aralıklarında ve parsiyel kiralama yani saatlik/ günlük şeklinde belirlenmektedir.

  • Uzun dönem Forklift kiralama operasyonunda süre arttıkça kiralama rakamları düşmektedir. Bu süre ortak sözleşme ile imza altına alındığı için örnek olarak 4 yıllık sözleşme boyunca aynı forklift ile devam edilmektedir. Sözleşme süresince forkliftin geri iadesi yapılmamaktadır. Bunun sebebi sunulan avantajlı Forklift kiralama ücretidir. Bu sözleşmeler genel olarak sıfır forkliftlerle yapılmaktadır. Operatörün kiralayan firmaya ait olma durumlarında kiracı daha yüksek meblağ kira ücreti ödemektedir.
  • Kısa dönem kiralama ise genel olarak uzun dönem sözleşmeli kiralamalardan daha yüksek rakamlarda yapılmaktadır. Çoğu zaman bu makinalar ikinci el olduğu için kazançlı   fiyatlarda yakalanabilmektedir. Kısa dönem kiralamalarda forkliftin nakliye ücretleri ekstra bir maliyet olarak kiralama fiyatlarına yansımaktadır.
  • Parsiyel / günlük Forklift kiralama; bu operasyonlarda genelde operatör ve forklift beraber olarak saatlik, kamyon indirme, günlük şekilde kiralanmaktadır. Kiralama yapılacak yerdeki işin süresi, operasyonun zorluğuna ve işin uzaklık ve mesafesine göre kiralama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse işletmenizde öz mal olarak forkliftiniz yoksa ve işletmenize gelen bir kamyonu deponuza boşaltmak istediğiniz zaman çevredeki bu çalışma koşullarındaki bir forklift kiralama firmasından hizmet alabilmektesiniz. Bu hizmeti veren firmalar genelde şahsı firmaları olup sahibi oldukları forklift sayısı sınırlıdır.

FORKLİFTİN KULLANILACAĞI İŞLETMENİN KOŞULLARINA GÖRE DEĞİŞEN FİYATLAR 

Uzun dönem ve kısa dönemli forklift kiralama operasyonlarında verilecek fiyatları etkileyen en önemli ölçütdür. Bazı işletmeler  günde tek vardiya bazıları ise 3 vardiya çalışmaktadır. Forkliftin gün içinde çalışacağı yoğunluk ve saat süresi kiralama fiyatlarını değiştirmektedir. Diğer yandan işletmenin zemin  , ortam  ve zorluk derece koşullarına göre de kiralama fiyatları değişiklik  gösterebilmektedir.

FORKLİFT ATLAS KİRALAMA FİYATLARI

Yukarıdaki etkenlerden yola çıkarak bu maliyetleri kendisi için ve müşterisi için yapabilecek uzman kiralama firmaları ile çalışmak çok önemlidir. Aksi durumda işin belirli kısmında operasyon yönetilemez durumlarda olacak ve sözleşme koşullarına uyulmayacaktır. Bu durumlardan en çok mağdur olacak forklift kiracılardır.  Forklift Atlas olarak profesyonel saha yöneticilerimiz sizleri yerinde ziyaret ederek şartlarınızı gözlemlemekte ve ihtiyaçlarınızı sizlerle beraber belirlemektedir.

Doğru yapılan değerlendirmelerle oluşacak en iyi fiyat ile siz kıymetli müşterilerimize kiralama yapacağımızı belirtmek isteriz.  Forklift Atlas İstif kiralama fiyatları   doğru maliyet, doğru hizmet ile oluşacak en ilgili kiralama fiyatları sunulacaktır.

Kiralık Forklift işlerinizde Forklift Atlas hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen(0532 387 91 05/ 0535 950 47 47) telefon numaralarımızdan irtibata geçiniz.